Pokaż listę

Dzień Otwarty jako skuteczny sposób na promocję nieruchomości

Od niedawna w Polsce w branży nieruchomości premium coraz popularniejsze staje się organizowanie tzw. Dni Otwartych mających na celu min. zaprezentowanie nieruchomości potencjalnym nabywcom oraz współpracującym biurom nieruchomości.

Czym właściwie jest Dzień Otwarty? Czy warto go organizować we własnej nieruchomości? Jakie korzyści płyną z takiego wydarzenia dla sprzedającego? Jak korzysta z Dnia Otwartego potencjalny kupujący?

Na te i inne pytania, odpowiedź znajdziesz we wpisie na naszym blogu oraz w video. Zapraszamy do lektury.

1. Co to jest Dzień Otwarty i w jakim celu się go organizuje?

Dzień Otwarty to wydarzenia podczas, którego zapraszamy naszych klientów oraz agentów z współpracujących biur do niezobowiązującego obejrzenia nieruchomości. To bardzo wygodne i skuteczne narzędzie marketingowe oraz sprzedażowe. Jest okazją do przyjrzenia się nieruchomości przez klientów oraz agentów, przy tym wszystkim daje komfort właścicielom nieruchomości – bo nie przeszkadza w ich codziennym życiu rodzinnym. Takie wydarzenia organizowane są zarówno dla nieruchomości dostępnych na sprzedaż oraz wynajem. Dni Otwarte to skuteczny sposób prezentacji  najbardziej luksusowych apartamentów, ponieważ odpowiednie przygotowanie wydarzenie dodatkowo podnosi ich prestiż.

To także doskonały moment, aby klienci oraz agenci nieruchomości, w określonym wcześniej z właścicielem dniu, mogli przyjrzeć się każdemu detalowi wnętrza w pozytywnej atmosferze. Na miejscu znajduje się przynajmniej jeden z naszych agentów oraz asystentka, którzy kompleksowo odpowiadają na zadawane pytania. Dzień Otwarty to idealny moment do przeprowadzania rozmów z klientami w komfortowych warunkach, przy filiżance aromatycznej kawy. Tutaj nikt nigdzie się nie spieszy, bo zależy nam przeprowadzeniu skutecznej transakcji.


2. Kiedy agent może zaproponować organizację tego wydarzenia?

Gdy zdecydowałeś się na współpracę ekskluzywnie z jedną agencją nieruchomości (z jednym agentem), czyli podpisałeś Wyłączną Umowę Pośrednictwa to wiesz, że Twój Agent w pełni zaangażuje się w działania. Zrobi wszystko co niezbędne, aby doszło do transakcji. Gdy nieruchomość, właściciel oraz czas na to pozwalają to na pewno skorzysta również z tego narzędzia, czyli organizacji Dnia Otwartego.

3. Dla kogo organizowane są Dni Otwarte

Dni Otwarte skierowane są do osób, które potencjalnie zainteresowane są zakupem (ew. najmem) danej nieruchomości. To czas, w którym klient może spokojnie przyjrzeć się nieruchomości, a nawet poczuć jak u siebie w domu.

Dni Otwarte to także wydarzenie dedykowane współpracującym z nami biurom nieruchomości. To idealny moment, aby mogli przyjrzeć się jej nieco bliżej, poznać zalety, aby później móc proponować ją także swoim klientom.

4. Dlaczego na Dni Otwarte zapraszamy agentów z współpracujących z nami
biur nieruchomości?

Branża nieruchomości premium jest niezwykle wymagająca. Zależy nam na bliskiej współpracy z innymi biurami oraz bieżącej wymianie informacji, bo tylko w ten sposób możemy wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. Dzięki takiej współpracy mamy zapewniony dostęp do większości ofert na rynku oraz możemy proponować te najlepiej dopasowane do wymagań klientów poszukujących. 


5. Czy jako właściciel nieruchomości muszę się przygotować do Dnia Otwartego?

Wystarczy, że posprzątasz nieruchomość i pochowasz swoje rzeczy. Całą resztę przygotujemy za Ciebie. Dzień Otwarty to ogromna wartość. Okazja do pokazania nieruchomości w najbardziej korzystny sposób, a nawet podniesienia jej prestiżu, bo całe wydarzenie jest przygotowywane na najwyższym poziomie. Organizacje każdego Dnia Otwartego wpierają szeroko zakrojone działania marketingowe.

W sytuacji, gdy na co dzień nie masz czasu na przygotowanie nieruchomości do prezentacji, wystarczy, że powierzysz nam klucze, wyjedziesz np. na weekend – a my zajmiemy się całą organizacją. 

6. Jak wygląda organizacja Dnia Otwartego?

Na samym początku organizacji wydarzenia, agent nieruchomości dobiera indywidualną strategię  działania tj. wyznacza konkretny dzień oraz godzinę. Decyduje także, czy event będzie zorganizowany w weekend, czy w tygodniu. Rozważa każdy szczegół, a wszystko po to, aby zwiększyć atrakcyjność oraz prestiż nieruchomości.

Agenta nieruchomości wspiera dział marketingu, który dba o to, aby na miejscu znalazły się    indywidualnie przygotowane ulotki, rzuty nieruchomości, a dla wyselekcjonowanych ofert - specjalne    katalogi.

A tak naprawdę cały proces rozpoczyna się od właściciela, który przygotowuje nieruchomość w odpowiedni sposób. Sprząta i porządkuje swoje rzeczy, aby na widoku oglądających nie nalazło się nic, co nie powinno się tam znaleźć.

Od tego momentu kontrole nad przygotowaniem nieruchomości przejmuje agent. Kupuje świeże  kwiaty, przekąski, zadba o kawę, a nawet szampana, jeśli charakter nieruchomości na to pozwala. W    niektórych przypadkach organizuje nawet spotkania tematyczne takiej jakie Dzień Matki, Halloween czy    Garden Party – ale tutaj wszystko zależy od kreatywności agenta oraz tego, na co pozwoli właściciel.


7. Jak długo trwa Dzień Otwarty?

Dzień Otwarty trwa średnio od 1,5 h do 4 h.

8. Co klient może zobaczyć podczas Dnia Otwartego?

Odpowiedź brzmi wszystko.Podczas prezentacji nieruchomości, właściciela nie ma w domu. Klient może poczuć się swobodnie, zajrzeć w każdy kąt, zapytać o każdy szczegół. Oczywiście wszystko odbywa się na zasadach ustalonych odpowiednio wcześniej między agentem, a właścicielem.

9. Jakie są realne korzyści z Dnia Otwartego dla właściciela nieruchomości?

Dzień Otwarty to doskonała okazja do odpowiedniego zaprezentowania nieruchomości oraz dotarcia z ofertą do osób zainteresowanych jej kupnem (ew. wynajęciem), czyli do klientów.

Takie spotkanie powoduje, że minimalizujemy liczbę częstych prezentacji, skupiając się na pokazaniu nieruchomości w wyznaczonym terminie. Nie znaczy to jednak, że w stu procentach da się zrezygnować ze zwykłych prezentacji. One zawsze są dodatkowo wskazane.
 
Dzień Otwarty to moment, w którym możemy przygotować Twoją nieruchomość do prezentacji w sposób wyjątkowy. Dbamy o każdy detal, na stole stawiamy świeże kwiaty, aby ich zapach unosił się w powietrzu,  przygotowujemy aromatyczną kawę, pyszne ciasto, a w niektórych przypadkach nawet szampana czy wino. Jeśli nieruchomość tego wymaga, wypożyczamy meble, puszczamy muzykę, której dźwięki subtelnie  unoszą się w każdym z pomieszczeń. To wszystko wpływa na komfort oglądania nieruchomości przez klientów. Najważniejsze jest to, aby przez chwilę poczuli się jak we własnym domu, bo często takie uczucia są dodatkowym bodźcem skłaniającym ich do podejmowanie decyzji zakupowych.

Zdarza się, że podczas Dnia Otwartego organizowane są uroczyste bankiety, garden party, pokazy mody, a nawet pikniki rodzinne, jeśli akurat sprzedajemy piękny dom. W ten sposób jeszcze skuteczniej zachęcamy klientów do zakupu. Możliwe, że wśród odwiedzających akurat znajdzie się zdecydowany klient.

Dzień Otwarty to także doskonały moment, aby porządnie posprzątać nieruchomość, w szczególności te,  które są na co dzień zamieszkałe przez np. rodziny z dziećmi. Potem wystarczy wyjechać na jednej ew. dwa dni, aby w tym czasie nasz agent mógł przeprowadzi spotkanie z klientami. 

Co ważne, Dzień Otwarty to moment, w którym agent ma okazje ,,zarządzić całym procesem sprzedaży”. Chodzi o to, że podczas takiego eventu klienci widzą także innych zainteresowanych, a to powoduje, że są  bardziej skłonni do podjęcia decyzji zakupowej, nie odwlekając jej w nieskończoność.

W Polsce Dni Otwarte nie są jeszcze tak popularne jak byśmy chcieli, jednak wiemy, że klienci poszukujących nieruchomości są nimi coraz bardziej zainteresowani. Wynika to z rosnącej świadomości czy chęci podjęcia odpowiednich wyborów.

8. A co dalej?

Po zakończeniu Dnia Otwartego agent (opcjonalnie właściciel) sprząta nieruchomość i oddaje ją w stanie nienaruszonym właścicielowi.

Dzień Otwarty to idealna okazja do zaprezentowania luksusowych nieruchomości w jak najkorzystniejszy sposób. Pamiętajmy jednak, że taka forma współpracy wymaga podpisania umowy na wyłączność z wybranym agentem nieruchomości. Do czego serdecznie zachęcamy.

Jeśli masz więcej pytań pozostajemy do kontaktu: Małgorzata Podbielska +48 607 388 349

Może masz ochotę spotkać się z nami? Sprawdź jaki najbliższy Open House organizujemy w Twojej okolicy LINK


----------------------------------------------
Słowa klucze:
Dzień Otwarty/Open House/ Sprzedaż nieruchomości/Wynajem nieruchomości/Agent nieruchomości/Właściciel nieruchomości/ Współpraca/Marketing nieruchomości/ Klient/Biuro nieruchomości/Nieruchomości premium/

----------------------------------------------

Pokaż listę
Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku!
Przed skorzystaniem z serwisu, który dla Ciebie przygotowaliśmy, czujemy się w obowiązku aby poinformować cię o kilku kwestiach technicznych.
W celu zapewnienia najlepszego doświadczenia z korzystania z serwisu możemy dostosowywać treści oraz wyświetlać reklamy na podstawie twoich poprzednich aktywności.
Ma to na celu ułatwienie Tobie szybszego dotarcia do poszukiwanych informacji oraz interesujących Ciebie ofert. Tego typu profilowanie nie ma wpływu na ofertę, jaką widzisz/otrzymujesz na stronie, służy jedynie prezentowaniu w pierwszej kolejności treści, które mogą być dla Ciebie bardziej interesujące.
W związku z tym prosimy o wyrażenie zgody na stosowanie narzędzi do profilowania celem dostarczania optymalnych treści dla Twoich poszukiwań.
Na co wyrażasz zgodę?
Klikając „ZGADZAM SIĘ” wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych, w tym w celu profilowania (automatycznego, anonimowego dopasowania treści strony i reklam na podstawie Twoich poprzednich aktywności) przez En Casa Małgorzata Podbielska, ul. Jedwabna 3, Milanówek, 05-822, Milanówek NIP 8381745941. Zgoda dotyczy Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług w Internecie. Możesz nie wyrazić zgody niemniej wiąże się to z brakiem możliwości korzystania z naszych usług. Możesz również uniemożliwić łącznie twojego urządzenia ze zgromadzonymi danymi poprzez usunięcie plików cookie z Twojej przeglądarki. Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej informacji na temat zasad przetwarzania danych osobowych oraz Twoich uprawnień z tym związanych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Informacje o administratorze Twoich danych osobowych
Administratorem Twoich danych osobowych jest En Casa Małgorzata Podbielska, ul. Jedwabna 3, Milanówek, 05-822, Milanówek NIP 8381745941.

Jakie dane będą przetwarzane
Będziemy przetwarzać następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje zgodnie z informacją dotyczącą działań realizowanych przez naszych partnerów technologicznych – lista partnerów technologicznych znajduje się na stronie polityki prywatności.

Cele przetwarzania danych osobowych
Twoje dane zgromadzone w trakcie korzystania ze strony internetowej będą używane w celu marketingowym w tym w celu profilowania w szczególności:
  • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w Internecie,
  • w celach badań analitycznych w celach marketingowych,
  • w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach,
  • w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług,
  • w celach marketingowych naszych partnerów, polegających na dopasowaniu treści i reklam w Internecie,
  • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, w celach badań analitycznych w celach marketingowych,

Jeśli wyrazisz na to zgodę będziemy przetwarzać Twoje dane, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach. Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

Twoje prawa
Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć usuwając pliki cookie zapisane w Twojej przeglądarce.
Zgodnie z prawem przysługuje Ci prawo do:
  • dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania.

Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz na stronie Polityki Prywatności.
Nie teraz
Zgadzam się