Agent idealny – co charakteryzuje skutecznego pośrednika nieruchomości?

Obecnie na rynku nieruchomości luksusowych jest coraz więcej biur oraz agentów proponujących różne formy współpracy. Wytypowanie najlepszego z nich, czyli podjęcie odpowiedniej decyzji przez klientów, staje się coraz bardziej skomplikowane.

Co w takim razie należy zrobić żeby wybór agenta, a tym samym biura nieruchomości był dobrym wyborem? Jakie cechy powinien posiadać dobry agent nieruchomości?

W tym artykule postaramy się krótko odpowiedzieć na te pytania.

Agent idealny

Kompleksowość i indywidualność obsługi

Dobry pośrednik zajmuje się nie tylko sprzedażą, kupnem czy wynajmem nieruchomości, swoich klientów wspiera także podczas całego procesu transakcyjnego. Dba o bezpieczeństwo transakcji oraz każdy jej szczegół. Co ważne, jest osobą doświadczoną i odpowiednio wykwalifikowaną. Do każdej z posiadanych w ofercie nieruchomości, podchodzi indywidualnie, proponując najskuteczniejsze działania – co przekłada się na sukces. Doradzi kiedy należy skorzystać z usługi home stagingu, kiedy niezbędne jest wypożyczenie luksusowych mebli, a kiedy wystarczy kupić piękny bukiet kwiatów do wykorzystania podczas sesji zdjęciowej.

Praca zespołowa

W zawodzie agenta nieruchomości ważne jest także to z jakimi ludźmi pracuje oraz w jakim środowisku przebywa na co dzień. Te dwa fakty w dużej mierze wpływają na efektywności i skuteczność jego działań. Dobry doradca nie jest indywidualistą, lecz zawsze współpracuje z innymi agentami (nie tylko ze swojej agencji). Taka współpraca jest najlepszym narzędziem, dzięki któremu klienci otrzymują oferty spełniające ich oczekiwania i indywidualne preferencje.

Wiedza i znajomość rynku

Skuteczny pośrednik powinien doskonale znać rynek nieruchomości, aktualność oraz atrakcyjność poszczególnych ofert. Co ciekawe, jest doskonałym przewodnikiem po tej części dzielnicy, którą się zajmuje. Któż jak nie on, zna klimatyczne miejsca, potrafi wskazać dobre kawiarnie, restauracje, czy też podzielić się ze swoimi klientami historiami niektórych z transakcji kupna i sprzedaży, które zrealizował na przestrzeni ostatnich lat.

Ta wiedza pozwala mu na dokonywanie rzetelnej oceny potencjału nieruchomości oraz lokalizacji, co jest podstawą skutecznej strategii sprzedaży i kupna. Chętnie podzieli się z Tobą wiedzą o rynku, ponieważ zależy mu na tym, aby podjęte przez Ciebie decyzje były oparte na pełnej informacji o zaprezentowanych ofertach.

Kultura osobista, zaufanie

Wysoka kultura osobista oraz zaufanie, to cechy charakteryzujące idealnego Agenta nieruchomości. Zawsze działa uczciwie, przedstawia szanse i potencjalne ryzyko transakcji. Słucha potrzeb swoich klientów, skutecznie doradza.

Referencje

Referencje wystawione pośrednikom przez zadowolonych klientów, są bezcennym źródłem wiedzy. Dzięki nim możemy sprawdzić, czy wybrany pośrednik jest osobą godną zaufania, rzetelną oraz skuteczną w tym, co robi na co dzień. Dostęp do takich informacji bardzo często pozwala zaoszczędzić sporo czasu i niepotrzebnych nikomu nerwów.

Licencja i rozwój

Posiadanie licencji to dodatkowy atut dobrego agenta nieruchomości. Taki dokument, daje pewność, że agent posiada już podstawy wiedzy na temat branży oraz rynku nieruchomości.

Idealny Agent stale podnosi swoje kwalifikacje, bierze udział w licznych szkoleniach zawodowych, nigdy nie spoczywa na laurach, bo jak wiemy to zawód bardzo wymagający. Sprawdź także czy posiada aktualne dyplomy lub certyfikaty z branżowych szkoleń.

Zawód agenta nieruchomości to nie tylko praca – to styl życia. Jest to ciągłe podejmowanie decyzji, poszukiwanie najlepszych rozwiązań, kreatywność w działaniu, pasja a przede wszystkim chęć ciągłego doskonalenia – bycia najlepszym ekspertem w branży.

Idealny agent będzie dla Ciebie jak przyjaciel, który pomoże przejść przez wszystkie formalności związane z całym procesem sprzedaży czy kupna nieruchomości. Doradzi oraz pomoże znaleźć najlepsze rozwiązania. Zrobi wszystko, aby cały proces transakcyjny przebiegał w przyjemnej atmosferze. Wybór odpowiedniego doradcy będzie mieć w dużej mierze wpływ na skuteczność i szybkość transakcji.

Zespół En Casa Premium Real Estate

Jeśli chcesz poznać agentów, którzy są najlepszymi specjalistami w swojej branży to dobrze trafiłeś. W En Casa tworzymy taki zespół.

FORMULARZ

Umów się z nami na spotkanie
i odkryj nowy komfort obsługi