Case Study: sprzedaż dworku w czasach pandemii

Renata Jaworska, Agent nieruchomości, En Casa (16)

Sprzedaż nietuzinkowego Dworku w czasach pandemii? Siła w Agencie En Casa daje pożądane efekty.

Case study – sytuacja

Nieruchomość, o której dziś piszemy jak sami zauważycie jest wyjątkowa pod względem architektonicznym jak i lokalizacyjnym. To miejsce, które ma w sobie urok, niesie spokój, ciszę i daje wiele możliwości do życia pełnego kolorów. Jednak ta wyjątkowa posiadłość czekała na przyjęcie pod swój dach nowych właścicieli ponad 2 lata. Przez tak długi okres jedynie zmieniała swoje miejsce między agencjami nieruchomości bez większego zainteresowania nią.

Dworek w Łukówcu trafił do naszej agentki Renaty Jaworskiej w lutym. Jednak cały proces sprzedażowy rozpoczęliśmy w połowie kwietnia. Renata wraz ze swoją klientką uznały, że trzeba chwilę poczekać, aż otoczenie wokół Dworku się zazieleni i nabierze wiosennych kolorów. Okazuje się, że był to strzał w 10. Agentka En Casa znalazła pomysł na to miejsce i z pełną odpowiedzialnością przygotowała proces sprzedaży. W sierpniu Dworek w Łukówcu został pokochany przez nowych właścicieli, którzy nadadzą tej nieruchomości dalszych historii…

Dom na sprzedaż: pierwsze kroki

Renata Jaworską swoją klientkę Marię (imię wybrane na potrzeby artykułu) poznała ponad 4 lata temu. Od tamtej pory rozpoczęły stałą współpracę. Tak też trafił się Łukówiec.

Pani Marii zależało, aby dom nie tyle sprzedać szybko, co aby trafił w dobre ręce. Renata z naszym Działem Marketingu rozpoczęła intensywne prace, mające na celu jak najlepiej zaprezentować nieruchomość uruchamiając różne środki przekazu. Dzięki pełnej współpracy, lockdown, który nastąpił na wiosnę nie wpłynął niekorzystnie na nasze działania.

Dom na sprzedaż: kolejne etapy

Z powodu trwającej epidemii zgłaszający się klienci, którzy byli zainteresowani nieruchomością mieli pewne bariery przed spotykaniem się i oglądaniem posiadłości na żywo. Rozwiązanie było jedno – zorganizowanie Dnia Otwartego w formie online. Podczas tego wydarzenia każdy swobodnie mógł zadawać pytania i obejrzeć całą nieruchomość. Dodatkowo nagraliśmy również video promujące nieruchomość, które nie tylko ją prezentuje, ale również oddaje jej charakter i styl.

To działanie uruchomiło telefony i tym samym znalazł się klient, który złożył ofertę zakupu. Decyzja Pani Marii nie trwała długo.  Każda ze stron zaakceptowała warunki i rozpoczęliśmy finalizację.

Finalizacja umowy sprzedaży

Renata zaczęła kompletować dokumentację potrzebną do zawarcia aktu sprzedaży. Dwór jest pod nadzorem konserwatora, na częściowo zalesionej i rolnej działce. Zebranie wszystkich niezbędnych dokumentów w czasie pandemii nie było (i nadal nie jest) łatwe, ale od tego właśnie jesteśmy – pomagamy na każdym etapie transakcji,

Podpisana została Umowa Sprzedaży Warunkowej. Następnie przez ok. 2 miesiące oczekiwaliśmy na decyzję Lasów Państwowych i Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR), aby uzyskać informację czy nie skorzystają z prawa pierwokupu. Szczęśliwe urzędy nie skorzystały z prawa pierwokupu, więc Umowa Sprzedaży została podpisana.

Sprzedaż z En Casa – wszyscy zadowoleni

W sierpniu 2020 r. z sukcesem zakończyliśmy cały proces transakcji. Najpiękniejszym prezentem jest zadowolenie Pani Marii. Jest spokojna, bo wie, że jej posiadłość trafiła w dobre ręce, a proces transakcji przebiegł dla niej bezstresowo.

To daje nam jako agencji jeszcze większe poczucie, że wkład i wysiłek w prace naszych agentów nie idzie na marne. To także gwarantuje naszym kolejnym klientom pewność, że każdego dnia dokładamy wszelkich możliwych starań, aby trafiające do nas nieruchomości były odpowiednio zaopiekowane przez cały zespół En Casa.

Tu sukces zagwarantowało całkowite zaangażowanie i kompleksowa obsługa. Od dobrej sesji zdjęciowej, po doskonały film. #DobryMarketing

Każdy z klientów, który umawiał się na prezentacje jechał na nią z pełną świadomością i rzetelnie przedstawioną wiedzą po obejrzeniu video oraz otrzymaniu odpowiedzi na każde pytanie. #OszczędnośćCzasu

Case Study: podsumowanie

Co daje współpraca na zasadach wyłączności? Dla Klienta bardzo wiele, a teraz podkreślimy tylko dwie zalety – pełne zaangażowanie agenta wraz z całym zespołem oraz pełną obsługę i opiekę podczas transakcji (od wyceny i pomysłu na sprzedaż, aż po przekazanie nieruchomości nowym właścicielom). #Skuteczność #Bezpieczeństwo

Jak sami poszukujecie dla siebie dworku lub domu to na pewno kilka ciekawych propozycji możemy przedstawić. A może rozważacie sprzedaż nieruchomości w Warszawie lub okolicach? Z przyjemnością pomożemy skutecznie przeprowadzić transakcję.

Zadzwoń i umów się na spotkanie z naszym ekspertem
+48 607 388 349

FORMULARZ

Umów się z nami na spotkanie
i odkryj nowy komfort obsługi

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez EN CASA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w Warszawie, ul. Studencka 55, 02-735 Warszawa, moich danych osobowych w postaci: imienia, nazwiska, adresu e-mail oraz numeru telefonu, w celach marketingowych, w tym do przesyłania mi ofert dotyczących usług w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami (w tym ofert dotyczących nieruchomości) oraz informacji na temat prowadzonej działalności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od EN CASA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w Warszawie, ul. Studencka 55, 02-735 Warszawa, komunikacji marketingowej oraz informacji handlowych, w tym ofert dotyczących usług w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami (m.in. ofert dotyczących nieruchomości) oraz informacji na temat prowadzonej działalności, poprzez:

*  pola wymagane

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest EN CASA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w Warszawie, ul. Studencka 55, 02-735 Warszawa.… czytaj więcej