Case Study – sprzedaż mieszkania po roku publikacji w Internecie…

Apartament na sprzedaż, En Casa Premium Real Estate

Case Study – sytuacja:

Nieruchomość wystawiona na sprzedaż od ponad roku. Najpierw przez właścicieli, a później przez kilka agencji. Ruch zainteresowanych znikomy. Klienci tracą nadzieję na dobrą sprzedaż.

Mieszkanie na sprzedaż – nawiązanie współpracy:

Oferta sprzedażowa tej nieruchomości ujrzała światło dzienne już latem 2018 roku. Właściciele zdecydowali, że sami zajmą się sprzedażą, a gdy to nie dawało dobrych efektów przekazali ofertę do kilku agencji mając nadzieję na ostateczny sukces. Minął dokładnie rok zanim zdecydowali się na współpracę z naszym biurem En Casa Premium Real Estate. Jak wiele osób, pierwotnie klienci byli przekonani, że mając ofertę w kilku agencjach zwiększają swoje szanse sprzedażowe. Niestety byli w błędzie, o czym się wkrótce przekonali.

I tak w lipcu 2019 roku przyjęliśmy ofertę pod nasze skrzydła. Po szczegółowych rozmowach z Dominiką Wanicką – naszym ekspertem ds. nieruchomości – klienci zdecydowali się na umowę na wyłączność, ponieważ tylko taka w tej sytuacji mogła zagwarantować sukces sprzedaży – według naszego doświadczenia.

Mieszkanie na sprzedaż – pierwsze wyzwania:

Temat niezwykle trudny – bo wydawać się mogło – oferta już „opatrzona” od roku w Internecie, wnętrza urządzone w stylu tzw. klasycznym, aczkolwiek z wysokiej jakości materiałów i do tego wysokie oczekiwania sprzedających co do ceny.

Takie wyzwanie wymagało zdecydowanych działań ze strony naszego biura nieruchomości. W En Casa wiemy, że dzięki właściwemu zaangażowaniu, opracowaniu dobrego planu marketingowego i jego realizacji można osiągnąć wszystko.

En Casa Biuro nieruchomości
En Casa Biuro nieruchomości

Mieszkanie na sprzedaż – „odświeżenie wizerunku”:

Rozpoczęliśmy od odświeżenia oferty, czyli zaprezentowania mieszkania w nowy sposób, tak aby trafiło na rynek jako zupełnie „nowa oferta”. Przygotowaliśmy profesjonalną sesję zdjęciową, którą poprzedziliśmy drobnymi działaniami home staging. Wnętrze traciło na atrakcyjności poprzez zbyt kolorowe dodatki w mieszkaniu oraz dużą ilość bibelotów, które odwracały uwagę od jego zdecydowanych walorów. Nasz fotograf zrobił przepiękne zdjęcia, które ubarwił nasz odpowiedni opis i oferta była gotowa na dalsze działania marketingowe !

Czas nas już gonił, więc przeznaczyliśmy spory budżet na kampanię reklamową w Internecie z odpowiednim targetowaniem do właściwej grupy docelowej. Również świetnym pomysłem okazał się „Dzień otwarty” dla tej nieruchomości – to ciągle mało wykorzystywany sposób na promocję mieszkań na sprzedaż – a naprawdę bardzo dobrze się tu sprawdził! Zaczęli pojawiać się klienci zainteresowani kupnem i już po kilku prezentacjach były aż 3 oferty zakupowe. Ale to nie koniec poszukiwań.

Mieszkanie na sprzedaż – oferta zakupu zaakceptowana:

W En Casa pracujemy z klientami poszukującymi, którzy nam ufają i z nami spełniają swoje marzenia o nieruchomościach i to również przy tej transakcji okazało się skuteczną drogą. Dominika jako ekspert w tej część Warszawy, obsługiwała aktualnie kilku klientów poszukujących. Dla nich szukała nieruchomości, które spełniają ich kryteria. Mieszkanie na Bemowie zaproponowała jednym z tych klientów. Okazało się, że oni już wcześniej widzieli starą ofertę tego mieszkania i wówczas ich ona zupełnie nie zainteresowała, ale namówieni przez Dominikę pojechali nieruchomość zobaczyć na żywo. Podczas prezentacji szczerze się zdziwili i jednocześnie od razu zachwycili zarówno nieruchomością jak i okolicą. I tak oto kilka dni później zakończyliśmy negocjacje i mogliśmy przystąpić do procedowania transakcji.

Mieszkanie na sprzedaż – przebieg transakcji:

Klienci kupujący to para międzynarodowa, więc stres związany z transakcją w takich sytuacjach jest jeszcze większy. Oczywiście Dominika dzięki swojemu doświadczeniu doskonale z tym sobie poradziła i pracowała, aby transakcja szczęśliwe zakończyła się sukcesem.

Umowa sprzedaży okazała się bardzo skomplikowaną (m.in. poprzez rozwiązania formalno-prawne związane z gruntem, darowizną oraz podatkami itp.) – akt miał prawie 30 stron (sic!). Sytuacja była bardzo napięta, a klienci mocno zdenerwowani, wielokrotnie rezygnowali z transakcji ze względu na niezrozumiała sytuację prawną. Dzięki profesjonalnej opiece doświadczonej agentki nieruchomości z En Casa Dominice, udało się zadbać o interesy każdej ze stron, a sprzedaż zakończona została sukcesem. Mimo, że towarzyszyły tej transakcji spore emocje (wszak zakup nieruchomości dla rodziny to jedna z ważniejszych decyzji w życiu), to zarówno sprzedający jak i kupujący podpisali ostatecznie Akt Notarialny.

Mieszkanie na sprzedaż – zakończenie transakcji:

Klienci kupujący byli bardzo zadowoleni z transakcji i z opieki agentki En Casa Real Estate, która pomogła rozwiązać prawne niuanse i dzięki temu zaoszczędzili sporo stresów związanych z zakupem. Natomiast sprzedający przecierali oczy ze zdumienia, że w ciągu zaledwie 2,5 miesiąca nasze biuro doprowadziło do transakcji, której inni nie mogli podołać ponad rok. Przyznali, że decyzja o współpracy z najlepszymi specjalistami na podstawie umowy na wyłączność przybliżyła ich do sukcesu sprzedażowego, gdzie już tracili nadzieję, a ostatecznie uzyskali bardzo dobrą cenę.

Dominika Wanicka agent nieruchomosci En Casa

Tego typu sytuacje tylko nas utwierdzają o tym jak fascynujący mamy zawód i że warto wykonywać go z wielkim zaangażowaniem, podejmując wyzwania nawet te najtrudniejsze.

Takie rekomendacje po transakcji to największa satysfakcja

Z En Casa Premium Real Estate satysfakcja gwarantowana! 😉

P.S. Jeśli chcesz sprawdzić aktualne oferty Dominiki to zapraszamy na jej profil. Dla osób, które aktualnie szukają atrakcyjnego apartamentu na Ochocie lub chcą poznać Dominikę na żywo i zobaczyć jak pracuje to zapraszamy na Dzień Otwarty 29 lutego 2020.

FORMULARZ

Umów się z nami na spotkanie
i odkryj nowy komfort obsługi

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez EN CASA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w Warszawie, ul. Studencka 55, 02-735 Warszawa, moich danych osobowych w postaci: imienia, nazwiska, adresu e-mail oraz numeru telefonu, w celach marketingowych, w tym do przesyłania mi ofert dotyczących usług w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami (w tym ofert dotyczących nieruchomości) oraz informacji na temat prowadzonej działalności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od EN CASA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w Warszawie, ul. Studencka 55, 02-735 Warszawa, komunikacji marketingowej oraz informacji handlowych, w tym ofert dotyczących usług w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami (m.in. ofert dotyczących nieruchomości) oraz informacji na temat prowadzonej działalności, poprzez:

*  pola wymagane

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest EN CASA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w Warszawie, ul. Studencka 55, 02-735 Warszawa.… czytaj więcej