Case Study – Wybór wyspecjalizowanej agencji nieruchomości

Apartamenty na sprzedaż En Casa

Dom na sprzedaż na Mokotowie. Właściciel otrzymał polecenie do biura nieruchomości En Casa. Decyduję się na współpracę na zasadach wyłączności. Oczekuje od wybranego doradcy ds. nieruchomości pełnego profesjonalizmu oraz zaangażowania.

Nawiązanie współpracy

Od początku działalności, czyli już 9 lat obsługujemy rynek nieruchomości premium w Warszawie i okolicach. Każdego roku sprzedajemy i wynajmujemy setki apartamentów oraz domów. Wielu klientów przekonało się już, że wiemy jak skutecznie przeprowadzić proces transakcji na rynku pośrednictwa nieruchomości. Choć warto zaznaczyć, że stale się szkolimy, podnosimy swoje kwalifikacje, aby robić to jeszcze bardziej skutecznie.

I tym razem zaufał nam kolejny klient, właściciel domu na Mokotowie. Klient (nazwijmy go dla tego tekstu Pan Krzysztof) został pokierowany do Michała Szczepkowskiego, doradcę z En Casa, z polecenia od wcześniej obsłużonego z sukcesem klienta (Pana Mariusza). Pan Krzysztof otrzymał dobre rekomendacje, jednak potrzebował jeszcze czasu na zbudowanie zaufania oraz przekonania się do naszych usług.

Otrzymując kolejne polecenie od zadowolonego klienta, nasza odpowiedzialność rośnie. Chcemy w takich sytuacjach nie zawieść nikogo ani Pana Krzysztofa, jako nowego klienta, ani Pana Mariusza, który już wcześniej obdarzył nas zaufaniem. Do rozmów podchodzimy profesjonalnie oraz z pełnym zaangażowaniem.

Ustalanie szczegółów współpracy oraz negocjacje trwały długo, jednak wiedzieliśmy, że najlepszą formą współpracy dla Pana Krzysztofa będzie Umowa Ekskluzywna (przeczytaj artykuł o umowie na wyłączność) z wyspecjalizowanym biurem nieruchomości, jakim właśnie jest En Casa. Byliśmy przekonani, że będziemy dobrym partnerem, ponieważ w przypadku sprzedaży domów na Mokotowie czujemy się pewnie. Wiedzieliśmy, że sprostamy takiemu zleceniu.

Po kilku rozmowach i przeanalizowaniu argumentów klient podjął właściwą decyzję i zdecydował się nawiązać z nami współpracę na zasadach wyłączności. Zostaliśmy jego jedynym przedstawicielem w procesie sprzedaży, doradcą przy przygotowaniu oferty oraz mediatorem podczas rozmów z kupującymi.

Korzyści ze współpracy

Argumentów skłaniających do wyboru jednej agencji nieruchomości jest wiele, jednak skupmy się tylko na kilku korzyściach, które przeważyły w podjęciu takiej decyzji w przypadku tego zlecenia.

Wyspecjalizowany agent/agencja nieruchomości – skupienie się na konkretnym rodzaju nieruchomości czy lokalizacji sprawia, że agent staje się nie tylko doskonałym specjalistą, ale również ma dostęp do wąskiej, ale sprecyzowanej grupy klientów kupujących. Tak było w przypadku naszej transakcji. Od wielu lat sprzedajemy domy na Mokotowie, czy w Wilanowie. W naszej bazie każdego tygodnia pojawiają się kolejni klienci poszukujący, którzy mogą być zainteresowani właśnie takim domem. Dzięki temu oferta Pana Krzysztofa mogła zostać zaprezentowana klientom jeszcze przed oficjalnym startem sprzedaży. Specjalizacja to również wiedza o cenach transakcyjnych oraz o preferencjach klienta kupującego, to doświadczenie wypracowane po wielu spotkaniach, wizytach w nieruchomościach, rozmowach z klientami, czy przeprowadzonych negocjacjach. Specjalizacja, to dobre przygotowanie oferty.

Biuro Nieruchomości En Casa
Biuro Nieruchomości En Casa Premium Real Estate

Współpraca z innymi biurami nieruchomości – rozpoczynając współpracę z agentem nieruchomości powinieneś zadać mu pytanie o otwartość i chęć współpracy z innymi. Co to oznacza dla Pana Krzysztofa lub dla Ciebie? Dostępność oferty dla niemalże każdego klienta poszukującego. Agent współpracujący to ten, który Twoją nieruchomość przedstawia innym agencjom, oferuje ją ich klientom. Jest otwarty na wszystkich potencjalnie zainteresowanych Twoją nieruchomością. My tak działamy. Nie jesteśmy w stanie indywidualnie mieć dostępu do wszystkich aktualnie poszukujących, natomiast możemy to zrobić poprzez aktywną współpracę z innymi agencjami nieruchomości, a szczególnie tymi wyspecjalizowanymi w rynku premium. To również i tym razem zapewniliśmy Panu Krzysztofowi. Wiedział, że jego oferta jeszcze przed publikacją trafi do potencjalnych klientów.

Dobry start

Proces przygotowania oferty trwał dość długo, ponieważ chcieliśmy być pewni, że wszystkie dokumenty dotyczące domu są bezbłędne. Szacowanie wartości oraz cena ofertowa również była w naszym obowiązku. Wiemy, że dobry start oferty jest bardzo ważny, a zła cena ofertowa może to skutecznie zakłócić.

Przygotowując strategię sprzedaży wiedzieliśmy, że jest to produkt nietypowy i wymaga indywidualnego podejścia oraz pomysłu. Szczęśliwie wybrana strategia sprzedaży przyniosła sukces.

Dostęp do nieruchomości „off the market”

Sylwester Rozgowski, Daniel tarka, agent nieruchomosci En Casa

Wieloletnie doświadczenie w sprzedaży nieruchomości w segmencie premium pokazuje, że dobra komunikacja w zespole oraz specjalizacja to praktycznie gwarancja sukcesu. Pracując w En Casa z ponad dwudziestoma ekspertami ds. nieruchomości mamy możliwość wzajemnej wymiany informacji o klientach i dostępnych ofertach. Tak było również tym razem. Zanim oferta domu Pana Krzysztofa trafiła na oficjalny rynek sprzedaży została wielokrotnie zaprezentowana klientom En Casa. Posiadając w ofercie wiele domów na Mokotowie czy Wilanowie trafiają do nas kolejni poszukujący. Badając ich preferencje wybieramy najbardziej dopasowaną nieruchomość. Dla jednego właściciela w każdym momencie pracuje cały zespół En Casa.

Daniel Tarka, kolejny ekspert En Casa obsługiwał klientów poszukujących domu na Mokotowie. Zgłosili się do niego widząc inną ofertę, która po pierwszej wizycie niestety nie zainteresowała ich wystarczająco mocno. Jednak ich zaufanie wzbudził profesjonalizm oraz wiedza ekspercka Daniela. Przedstawili swoje oczekiwania i poprosili o inne propozycje. Dostali ofertę wspomnianego domu na Mokotowie i jeszcze tego samego dnia zdecydowali się na jego oglądanie. Wiedzieli, że nie jest jeszcze dostępny w oficjalnej sprzedaży i przez to, czuli się dość spokojnie. Na zakup szczęśliwie zdecydowali się szybko, a dom nigdy nie pojawił się w oficjalnej sprzedaży w Internecie.

Negocjacje były zawzięte, jednak komfort zapewniało wieloletnie doświadczenie naszych ekspertów. Zbadaliśmy potrzeby i wymagania, co pozwoliło nam przeprowadzić klientów przez negocjacje ze spokojem.

Wnioski

Rozpoczynając proces sprzedaży lub zakupu nieruchomości wybierz najpierw swojego doradcę ds. nieruchomości (poznaj zespół naszych doradców).  To on przygotuje Ciebie i/lub Twoją nieruchomość do procesu transakcyjnego. Nie tylko zaoszczędzi Twój cenny czas i pieniądze, ale zwiększy szanse na powodzenie.

Pozwól, aby cały zespół pracował na Twój sukces.
Agent nieruchomości Premium

Twój agent na wyłączność Michał Szczepkowski, Daniel Tarka! Skorzystaj z ich usługi na wyłączność.
Zadzwoń: Daniel +48 608 349 849 | Michał +48 664 000 231

FORMULARZ

Umów się z nami na spotkanie
i odkryj nowy komfort obsługi

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez EN CASA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w Warszawie, ul. Studencka 55, 02-735 Warszawa, moich danych osobowych w postaci: imienia, nazwiska, adresu e-mail oraz numeru telefonu, w celach marketingowych, w tym do przesyłania mi ofert dotyczących usług w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami (w tym ofert dotyczących nieruchomości) oraz informacji na temat prowadzonej działalności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od EN CASA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w Warszawie, ul. Studencka 55, 02-735 Warszawa, komunikacji marketingowej oraz informacji handlowych, w tym ofert dotyczących usług w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami (m.in. ofert dotyczących nieruchomości) oraz informacji na temat prowadzonej działalności, poprzez:

*  pola wymagane

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest EN CASA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w Warszawie, ul. Studencka 55, 02-735 Warszawa.… czytaj więcej