Kup sobie… wyjątkowy kawałek historii!

W dzisiejszym artykule zapraszamy Was na podróż w czasie do jednej fascynującej nieruchomości na Mazurach. Odrestaurowany, zabytkowy dwór z 1760 roku, który nie tylko niesie ze sobą bogatą historię, ale kusi również ogromnym potencjałem inwestycyjnym. Ta niezwykła nieruchomość skradnie Twoje serce.

Na początek trochę historii… Książnik był pozostałością niewielkiego majątku ziemskiego, położoną ok. 5 km na południe od Miłakowa. Obiekt po II wojnie światowej został zaadoptowany na cele mieszkalne. Zdewastowany po licznych przebudowach, w stanie ruiny, zyskał inwestora w 2009 r.

Odzyskać dawny blask

Nowy właściciel, będący architektem krajobrazu, od razu podjął prace zabezpieczające, a w 2010 r. rozpoczęły się zasadnicze prace remontowo-konserwatorskie, które potrwały do 2013 r.

W trakcie procesu rewitalizacji użyte zostały materiały budowlane i wykończeniowe, które spełniały wymagania prawa budowlanego. Architekci i konserwatorzy starali się konsekwentnie nawiązywać do historycznych wzorców i rozwiązań zarówno w aspekcie architektonicznym, jak i w kwestiach materiałowych oraz wnętrzarskich. W rezultacie udało się przywrócić historyczne podziały w konstrukcji ścian szachulcowych, co nadaje budynkowi niepowtarzalny charakter.

Zdjęcia nieruchomości przed i po rewitalizacji

Prace związane z odnową zabytkowego dworu były obszerne. Izolacja płonowa fundamentów oraz uporządkowanie systemu odwodnienia były niezbędne, aby ochronić budynek na przyszłość. Przeprowadzono także prace konserwatorskie drewna, w tym wieźby dachowej i innych konstrukcji drewnianych, które są charakterystyczne dla tego rodzaju obiektów.

Rewitalizację obiektu docenił konserwator zabytków mgr Paweł Połom i złożył osobiste podziękowanie za jakość dbałość o każdy szczegół przeprowadzonego remontu. Konserwator podkreślił wykazany przez inwestora niezwykły kunszt w rewitalizacji i aranżacji rozległego obszaru przydworskiego. Zadbano o ukształtowanie terenu, kompozycję zieleni i uporządkowanie cieków wodnych.

Miejsce gotowe do spełniania marzeń

Mimo pełnego odnowienia struktury zewnętrznej, wnętrza dworu pozostawiono w stanie surowym, pozwalając przyszłym właścicielom na pełną swobodękreowaniu przestrzeni. Istnieje możliwość wykończenia wnętrz według gotowego projektu lub według własnych preferencji, co daje szansę na stworzenie idealnej przestrzeni do zamieszkania lub prowadzenia działalności.

Cała nieruchomość obejmuje powierzchnię ponad 2 hektarów i składa się z odrestaurowanego dworu z o powierzchni 660 m2 oraz nowego budynku pomocniczego, tzw. rządcówki, o powierzchni 193 m2, który został zbudowany od podstaw, w stylu mazurskim. To doskonała propozycja zarówno dla osób prywatnych, poszukujących luksusowej rezydencji, jak i dla przedsiębiorców, któ widzą potencjał w rozwoju turystyki lub inwestycji eventowych.

Nieruchomość oferuje także przepiękny ogród ze starodrzewem, stawem, mostkami. Dawne belki dachowe, będące częścią domu, zostały przetransportowane do Torunia, odgrzybiane, konserwowane i przywiezione z powrotem na teren dworu, gdzie wykorzystano je do budowy klimatycznej, 70-metrowej altany. Położona nad stawem stanowi idealne miejsce na spotkania biesiady.

Mazurska Idylla

Ta wyjątkowa nieruchomość znajduje się w malowniczej okolicy w gminie Miłakowo, zaledwie 2,5 km od Miłakowa. Niewielka gmina znajduje się w województwie warmińsko-mazurskim i stanowi doskonałe miejsce do wypoczynku, z dala od miejskiego zgiełku. Okolica jest obfita w lasy, jeziora, i malownicze tereny, co czyni ją rajem dla miłośników aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

W odległości 300 m znajduje się jezioro Mildzkie, którego głębokość sięga prawie 20 metrów! Urozmaicona linia brzegowa to idealne miejsce do wędkowania. A kilka kilometrów od Miłakowa znajduje się jezioro Wukśniki o głębokości 68 m, o niezwykłej przejrzystości wody (klasa I). Akwen od lat odwiedzają płetwonurkowie z Polski i z zagranicy.

Mimo malowniczej wiejskiej lokalizacji, nieruchomość znajduje się w stosunkowo bliskiej odległości od większych ośrodków miejskich. Olsztyn, stolica województwa warmińsko-mazurskiego, jest oddalony zaledwie o kilkanaście kilometrów. To dynamicznie rozwijające się miasto, które oferuje wiele atrakcji kulturalnych, edukacyjnych oraz handlowych. Dla przyszłych mieszkańców nieruchomości jest to doskonała okazja, aby łączyć spokój wiejskiego życia z dostępem do miejskich udogodnień. Innym atrakcyjnym ośrodkiem miejskim w okolicy jest Morąg, który również oferuje liczne atrakcje oraz dostęp do usług sklepów. Bliskość tych ośrodków sprawia, że mieszkańcy nie będą musieli rezygnować z dostępu do kultury, rozrywki czy zakupów.

Do Warszawy możesz dotrzeć w niecałe 3 godziny, co sprawia, że to miejsce nadaje się zarówno na stałą rezydencję, letnią posiadłość, jak i inwestycję związaną z turystyką.

Kup kawałek historii, twórz przyszłość

Niepowtarzalny charakter dworu i otaczającej go zieleni stworzy idealne tło dla Twojej kreatywności. Możesz stworzyć tutaj posiadłość dla całej Twojej rodziny albo otworzyć biznes w przepięknym otoczeniu Warmii i Mazur. Ta nieruchomość to idealny kandydat na luksusowy hotel, SPA, miejsce na organizację wydarzeń okolicznościowych, konferencji lub wesel.

Pamiętaj, że marzenia nie mają daty ważności, a historia nie znika z biegiem czasu. Zapraszamy Cię do przemyślenia, co chciałbyś stworzyć w tym wyjątkowym miejscu, które jest gotowe na nowe historie.

Skontaktuj się ze Zdzisławem Żukowskim +48 602 230 125, aby umówić się na wizytę. Przyjedź i zobacz tę wyjątkową propozycję na własne oczy – zapewniamy Cię, że nie pożałujesz!

FORMULARZ

Umów się z nami na spotkanie
i odkryj nowy komfort obsługi

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez EN CASA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w Warszawie, ul. Studencka 55, 02-735 Warszawa, moich danych osobowych w postaci: imienia, nazwiska, adresu e-mail oraz numeru telefonu, w celach marketingowych, w tym do przesyłania mi ofert dotyczących usług w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami (w tym ofert dotyczących nieruchomości) oraz informacji na temat prowadzonej działalności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od EN CASA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w Warszawie, ul. Studencka 55, 02-735 Warszawa, komunikacji marketingowej oraz informacji handlowych, w tym ofert dotyczących usług w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami (m.in. ofert dotyczących nieruchomości) oraz informacji na temat prowadzonej działalności, poprzez:

*  pola wymagane

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest EN CASA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w Warszawie, ul. Studencka 55, 02-735 Warszawa.… czytaj więcej