Otul się czarem bajkowego miejsca w sercu Mazowsza

Na malowniczym Mazowszu powstało miejsce, które ma zdolność przenoszenia mieszkańców w czasie przestrzeni. Orientalna architektura i bogactwo historii tworzą mieszankę czegoś wyjątkowego i niezwykle magicznego. To miejsce, które przywodzi na myśl baśnie tysiąca i jednej nocy i czeka na to, aby stać się Twoją codziennością. To perła, która nie ma sobie równych.

Historia tego miejsca zaczyna się XIX w. To wtedy, na zlecenie hrabiego Charzyńskiego, rozpoczęła się budowa wyjątkowego pałacu. Nie jest pewne, kto był jego projektantem, ale istnieją informacje wskazujące na Wiktora A. Schroetera, jednego z najlepszych architektów tamtego okresu, który projektował m.in. słynny Pałac Woroncowa w Ałupce na Krymie.

Moda na Wschód

W Strzembowie, spod ręki A. Schroetera, powstał parterowy budynek, z mniejszymi dobudówkami oraz piętrową częścią środkową, który łączy w sobie elementy wschodnie neogotyckie. Otwarta wielka arkada to charakterystyczny motyw Bliskiego Wschodu, który można znaleźć w niemal wszystkich meczetach świata. Cały budynek jest niezwykle malowniczy i stanowi przykład fascynacji Wschodem, która nie ominęła Polski.

Pałac przetrwał trudne czasy – w latach 1939-1944 był siedzibą armii niemieckiej, co dodaje jeszcze bardziej dramatycznego kontekstu jego historii. Po wojnie, od 1949 roku, pałac służył jako dom dla nauczycieli. Od 2003 roku prywatny inwestor, właściciel obiektu, podjął się zadania odbudowy pałacu i odtworzenia oraz porządkowania parku. To wyjątkowy wysiłek, który pozwolił na zachowanie tego niezwykłego zabytku.

W 2005 roku przeprowadzono kompleksowe oczyszczenie jeziora, co miało ogromne znaczenie zarówno dla estetyki miejsca, jak i dla ekosystemu. Dzięki temu zabiegowi, jezioro odzyskało naturalne piękno, a jego wody stały się bardziej przejrzyste i zdrowsze.

Odzyskać dawny blask

W 2017 roku nowi właściciele obiektu postanowili przeprowadzić odbudowę parku, przywracając mu dawny blask. Alejki, chodniki i dojazdy zostały odnowione, tworząc przyjazne i malownicze ścieżki do spacerów i relaksu. Park został zrewitalizowany, a całość zyskała nowe życie. Warto zaznaczyć, że nie zapomniano o historycznym charakterze tego miejsca – staranne nasadzenia i odpowiednie elementy, takie jak latarnie czy ławeczki, oddają klimat dawnej epoki.

Ten skrupulatny proces zakończył się w 2018 roku, a kolejnym krokiem w rozwoju tego miejsca jest uruchomienie w obrębie posiadłości pierwszej w tym regionie winnicy, z kilkoma tysiącami winorośli, w przewadze wina białego – 50%, czerwonego – 40% i różowego 10%.

Pałac pozostaje pod stałą opieką konserwatora, który dba o zachowanie autentyczności i historycznego charakteru budynku. Ogrodnik zajmuje się parkiem, odtwarzając jego pierwotny wygląd i dbając o odpowiednie nasadzenia. Ta ciągła troska i zaangażowanie sprawiają, że pałac w Strzembowie jest miejscem żywym, odzwierciedlającym swoją historię, kulturę i sztukę.

Dalsze kartki tej opowieści są puste i czekają na nowego właściciela, który stworzy tutaj nową historię. Budynek pałacu, park, winnica – to wszystko czeka na Twoje pomysły, Twoją wizję i Twoje pragnienie ochrony dziedzictwa kulturowego. Pałac w Strzembowie jest gotowy na nowy rozdział swojej historii, gotowy na Ciebie. Odkryj miejsce, które otwiera przed Tobą piękną niezapomnianą opowieść.

Przestrzeń pełna elegancji i subtelnego przepychu

Przekraczając próg pałacu, znajdziesz się w reprezentacyjnym holu, gdzie od razu poczujesz, że to miejsce jest wyjątkowe. Każdy detal, każdy element wyposażenia odzwierciedla niezwykłą dbałość estetykę i komfort.

W salonie kominkowym z łatwością zanurzysz się w cieple i spędzisz wieczory w wyjątkowym, przytulnym otoczeniu. Salon fortepianowy to miejsce, gdzie dźwięki muzyki wypełniają przestrzeń, tworząc niesamowitą atmosferę. Oaza relaksu, idealne wnętrze na chwile wytchnienia i rozmowy to salon dzienny.

Kuchnia z jadalnią to gastronomiczne serce pałacu, gdzie każdy posiłek staje się wyjątkowym doświadczeniem, a rozmowy przy stole nabierają wyjątkowego znaczenia. Pokój gościnny zapewnia komfort i intymność dla odwiedzających, tworząc gościnność na najwyższym poziomie.

Oprócz tego gabinet i pracownia, czyli miejsce, gdzie rządzi kreatywność, gdzie rodzą się nowe pomysły.

Na piętrze znajdują się cztery sypialnie, z których każda posiada własną łazienkę, zapewniającą prywatność i komfort. Garderoba oferuje mnóstwo miejsca na przechowywanie, a duży taras stanowi idealne miejsce na odpoczynek na świeżym powietrzu, z widokiem na malownicze otoczenie pałacu.

piwnicy czeka na mieszkańców pałacu prawdziwy raj relaksu rozrywki. Sauna to miejsce odprężenia i regeneracji. W pokoju SPA zanurzysz się w błogim spokoju, a w winniczce skosztujesz najlepszych win.

Usytuowany na malowniczym wzgórzu, otoczony klasycznym parkiem angielskim i czarującym stawem, Pałac przyciąga uwagę i zapiera dech w piersiach. To prawdziwa oaza dla tych, którzy cenią wyjątkowość niepowtarzalność.


Skontaktuj się z opiekunami oferty Renatą Jaworską +48 696 497 496 oraz Tomaszem Skwarkiem +48 608 349 449, aby poznać więcej szczegółów i umówić się na osobistą wizytę. Niepowtarzalną atmosferę tego miejsca trudno nam opisać słowami, ale Ty na miejscu łatwo poczujesz to sercem.

FORMULARZ

Umów się z nami na spotkanie
i odkryj nowy komfort obsługi

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez EN CASA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w Warszawie, ul. Studencka 55, 02-735 Warszawa, moich danych osobowych w postaci: imienia, nazwiska, adresu e-mail oraz numeru telefonu, w celach marketingowych, w tym do przesyłania mi ofert dotyczących usług w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami (w tym ofert dotyczących nieruchomości) oraz informacji na temat prowadzonej działalności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od EN CASA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w Warszawie, ul. Studencka 55, 02-735 Warszawa, komunikacji marketingowej oraz informacji handlowych, w tym ofert dotyczących usług w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami (m.in. ofert dotyczących nieruchomości) oraz informacji na temat prowadzonej działalności, poprzez:

*  pola wymagane

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest EN CASA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w Warszawie, ul. Studencka 55, 02-735 Warszawa.… czytaj więcej