Prosto do celu. Rozmowa o konsekwentnym realizowaniu celów i zadaniowości, która pozwala jej osiągać nieprzeciętne wyniki

Dominika Wanicka Agent Nieruchomości En Casa

Dominika Wanicka – jedna z kluczowych agentek En Casa i prawdziwa kobieta biznesu. Zaangażowana, doświadczona, konsekwentna. Jej efekty mówią same za siebie – rok 2021 zamyka ze sprzedażą, która plasuje ją w TOP Agentkach En Casa. Zawsze działa na zasadach wyłączności w ramach Pakietu Concierge. Klienci, którzy decydują się na jej usługi, cenią jej skuteczność i kreatywność. W rozmowie z Małgorzatą Podbielską zdradza sekrety swojej pracy. 

Rozmawia: Małgorzata Podbielska
Zdjęcia: Marek Korlak

MP: Jesteś związana z marką En Casa prawie 5 lat. Jak zaczęła się Twoja przygoda z branżą nieruchomości i co skłoniło Cię, żeby zająć się nieruchomościami premium?

DW: W moim życiu nie ma przypadków. To, że znalazłam się w branży nieruchomości jest wynikiem mojej strategii i precyzyjnie zaplanowanej ścieżki zawodowej. Swoją przygodę rozpoczęłam w innej firmie, a po godzinach brałam udział w dodatkowych szkoleniach, żeby jak najszybciej podnieść moje kompetencje. Kiedy poczułam się wystarczająco pewnie – zaaplikowałam do En Casa. Segment nieruchomości premium od początku był moim głównym celem. To, że jestem tutaj nie jest dla mnie zaskoczeniem – tak właśnie to sobie zaplanowałam. 

MP: To jedna z cech, która mocno rzuca się w oczy. Wydajesz się być osobą skoncentrowaną i pewną swojej ścieżki. Jaka jest Twoja recepta na sukces?

DW: Recepta na sukces? To mieszanka dwóch cech – uporu i ambicji. Zawsze chcę szybciej, bardziej i lepiej. Ciągłe dążenie do poprawiania swoich wyników i gotowość do ciężkiej pracy przynosi konkretne efekty. Nie będę ukrywać, że moje początki w branży to była prawdziwa harówka. Ale opłaciło się i nie żałuję zaangażowania i godzin, które spędziłam, żeby znaleźć się w tym miejscu. 

Być może to nie jest przepis, który kogokolwiek zaskoczy. A jednak byłam zaskoczona, gdy ludzie myślą, że da się osiągnąć sukces idąc na skróty. To połączenie pasji i wytrwałej pracy jest kluczem do spektakularnych wyników. 

MP: Skuteczność to nie jest Twoja jedyna cecha, która Cię wyróżnia. Twoje transakcje kończą się wieloma pozytywnymi opiniami od klientów. Część z nich można znaleźć w Internecie, ale wiele z nich słyszysz podczas indywidualnych spotkań. Za co najczęściej doceniają Cię klienci?

DW: Zaangażowanie i perfekcjonizm. To dwie cechy, które regularnie padają z ust klientów. Nie sposób się nie zgodzić. Do każdego zlecenia podchodzę indywidualnie i szukam kreatywnych rozwiązań. Wiem, że w cenie są nieszablonowe działania i jestem gotowa zaproponować je klientom. Taka strategia bezpośrednio przekłada się na moje wyniki. Słowa klientów potwierdzają moje statystyki i ilość udanych transakcji. Wiem też, że pracuję z wyjątkowymi ludźmi, więc dokładam wszelkich starań, żeby sam proces był dla nich maksymalnie komfortowy. A oni to doceniają.

MP: Zgadzam się ze słowami klientów. Sama bardzo lubię Twój styl pracy i doceniam Twoją efektywność, zadaniowość i gotowość do działania. Co w Twoim odczuciu wyróżnia Cię w pracy? 

DW: Zadaniowość to ważna cecha. Chodzi o ostateczny efekt, a nie ilość działań, które podjęliśmy, żeby do niego dojść. Właśnie dlatego ustalam sobie konkretne cele i od razu przechodzę do pracy. Koncentruję się, a wyniki pojawiają się bardzo szybko. Nie bez powodu moje statystyki pokazują, że każdą nieruchomość sprzedaję w maksymalnie 3 miesiące. Jestem przekonana, że ta wysoka skuteczność to również mój klucz do serc klientów. 

MP: Co Cię motywuje do działania? Masz własne motto?

DW: Niezmiennie od lat powtarzam: “Think success make it happen” czyli skoncentruj się na sukcesie, a tak się stanie. Co więcej, mogę to potwierdzić – działa. Oprócz tego staram się żyć tak, aby każdy dzień przynosił mi spełnienie. Wiem też, że kluczem są ludzie w naszym otoczeniu. Wybieram ich z dużą rozwagą, a gdy już zaproszę ich do mojego życia, sama staram się być dla nich źródłem inspiracji i motywacji. Ta energia wraca. 

Dominika Wanicka, Real Estate Broker EN CASA
Dominika Wanicka, Real Estate Broker

MP: Patrząc na Ciebie widzę nie tylko skuteczną agentkę, ale także spełnioną i szczęśliwą kobietę. Czy ta satysfakcja płynie także z pracy w branży?

DW: Zdecydowanie! Tak, jak wspomniałam wcześniej – nie jestem tu przez przypadek. To wynik mojej ciężkiej pracy, życiowej strategii i samozaparcia. Kocham to, co robię i ma to dla mnie głębszy sens, który dodatkowo napędza mnie do działania. Bycie agentką nieruchomości to dla mnie różnorodność, dynamika, samorealizacja i możliwość otaczania się wyjątkowymi ludźmi. To ostatnie szczególnie sobie cenię. 

MP: Skoro mowa o samorealizacji – masz swój ulubiony typ nieruchomości, który sprzedajesz? 

DW: Przede wszystkim lubię nowoczesne nieruchomości z minimalistycznymi wnętrzami. Prawdopodobnie to efekt moich osobistych upodobań – w moim domu wszystko jest dobrze zorganizowane i każda rzecz ma swoje miejsce. W ostatnim czasie mam także słabość do kamienic. Wnętrza z historią, klimatem i duszą robią na mnie spore wrażenie. Niedawno miałam przyjemność sprzedać kilka takich mieszkań – między innymi na Chmielnej, Wspólnej czy Raszyńskiej. To były dla mnie szczególnie satysfakcjonujące transakcje.

MP: Wspomniałaś wcześniej o ludziach – czy bycie częścią zespołu niesie dla Ciebie jakąś dodatkową wartość? 

DW: Absolutnie! Ogromnie doceniam wsparcie naszego zespołu. Mam poczucie, że jesteśmy systemem naczyń połączonych i regularnie osiągamy efekt synergii. Merytoryczna wiedza, zaangażowanie i inspirujące rozwiązania, które czerpię ze strony zespołu, z pewnością ułatwiają moją codzienną pracę. Cenię sobie również to, że lubimy się jako ludzie – nie tylko, jako współpracownicy. Inspirująca atmosfera w zespole to moim zdaniem klucz do efektów, którymi możemy się pochwalić jako En Casa. 

MP: Kończąc, gdzie widzisz się zawodowo za 10 lat?

DW: Tu bez zaskoczeń – w nieruchomościach. Czuję, że jestem odpowiednią osobą w odpowiednim miejscu. Cieszę się też, że mogę pracować w firmie z wartościami, z którymi się identyfikuję. Oprócz tego bardzo doceniam ludzi, z którymi mam przyjemność współpracować. Nawzajem szanujemy swoją pracę i autonomię. To dla mnie kluczowa kwestia, więc czego chcieć więcej? 

MP: Wierzę, że jeszcze wiele pozytywnych zaskoczeń przed Tobą i tego Ci życzę. Dziękuję za inspirującą rozmowę! Aby lepiej poznać Dominikę oraz jej oferty zapraszam na jej profil: Dominika Wanicka, Real Estate Broker

Ten oraz kolejne artykuły dostępne są w premierowym wydaniu magazynu ENTRADA.

Magazyn Entrada, premiera, nieruchomości i design

FORMULARZ

Umów się z nami na spotkanie
i odkryj nowy komfort obsługi

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez EN CASA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w Warszawie, ul. Studencka 55, 02-735 Warszawa, moich danych osobowych w postaci: imienia, nazwiska, adresu e-mail oraz numeru telefonu, w celach marketingowych, w tym do przesyłania mi ofert dotyczących usług w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami (w tym ofert dotyczących nieruchomości) oraz informacji na temat prowadzonej działalności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od EN CASA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w Warszawie, ul. Studencka 55, 02-735 Warszawa, komunikacji marketingowej oraz informacji handlowych, w tym ofert dotyczących usług w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami (m.in. ofert dotyczących nieruchomości) oraz informacji na temat prowadzonej działalności, poprzez:

*  pola wymagane

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest EN CASA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w Warszawie, ul. Studencka 55, 02-735 Warszawa.… czytaj więcej